Четверг, 25.04.2024, 04:54

Главная » 2015 » Март » 13 » Тиждень української мови та літератури)
Тиждень української мови та літератури)

12 березня 2015 року у ЗНЗ №63 для учнів 9 класу було проведено Шевченко-квест «Шляхами великої долі». Змагання передбачало проходження командами учнів 10 етапів, на яких вони отримували залікові бали. Усі запитання були пов’язані з різними шкільними предметами (хімія, біологія, фізика, математика, іноземна мова, світова література, українська література, образотворче мистецтво, музичне мистецтво, історія) та творчістю Тараса Шевченка. Також на всіх етапах учні отримували слова-підказки, з яких потім мали скласти відомий вислів із віршів поета, а також розповісти все, що їм відомо про цей твір. Учні складали з пазлів відому картину Шевченка і розповідали про неї.
Другий етап змагань – літературний тур «Шевченко знаний і незнаний». Ця частина змагань складалася з п’яти турів: «Літературний», «Поетичний», «Реставруй біографію», «Знавці біографії», «Відеотур».
Переможцями стала команда учнів 9-В класу!

13 березня 2015 р. у ЗНЗ №63 відбулося заключне свято у рамках тижня української мови та літератури, присвяченого 201-ій річниці з дня народження Т.Г.Шевченка.
Літературно-музична композиція «Шевченкова Муза» була присвячена жінкам у житті Кобзаря. Поет, кохання – одвічна тема. Вони нероздільні. Муза митця являє себе у вигляді чарівної жінки, викликаючи появу на світ часто безсмертних ліричних творів, сповнене глибоких почуттів. Якою ж була муза Шевченка?

Глядачі побачили українського генія як звичайну людину, що здатна кохати і розчаровуватись, мріяти і сподіватись. Актори ( учні 5-11 класів) вдало передали епоху ХІХ століття. Глядачі дізналися, чому Шевченко так шанував, обожнював жінок, просив Бога послати їм кращу долю, малював їх такими прекрасними.

Зі сцени звучали пісні та вірші про родинне щастя, якого відомий українець, на жаль, так і не зазнав. Перед глядачами з’являлися жінки, які підтримували Кобзаря, дарували йому щиру любов, а багатьох з них любив і він.
Далека і гірка була Тарасова любов,
Одвічні протилежності в житті.
Просмотров: 916 | Добавил: Natalia | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.

«  Март 2015  »