П`ятниця, 21.07.2017, 07:31

Музей

Музей радянсько-чехословацької дружби і бойової співдружності чехословацьких та радянських військ у боротьбі з фашизмом.

Заснований 12 грудня 1983 року. Має три зали.

Основні розділи експозицій:
-історія ІІ світової війни
-бойовий шлях І Чехословацької бригади під командуванням Л. Свободи.
-бойовий шлях 3-ї гвардійської танкової армії
-історико-етнографічна кімната.

Під керівництвом Лапенко М.І. у шкільному музеї проводяться уроки-пам`яті до Дня Перемоги та Дня визволення України та Києва від німецько-фашистських загарбників.

Школа співпрацює з чеським посольством, доглядає пам’ятний знак на честь загиблих воїнів Чехословацької бригади на Інтернаціональній площі. Беремо участь у панахиді по загиблим воїнам на Дехтярівському цвинтарі. Нещодавно відбулася зустріч з військовим аташе Степаном Машиком, секретарем військового аташе Романом Мирквичка, першим заступником голови Київської міської історико-патріотичної спілки „Пошук” Пашинською М.П., хранителями традицій хутора Дегтярі - Дегтяренко Тетяною Олександрівною та Конончук О. В.

Голова Ради ветеранів України, член комісії по міжнародним зв'язкам Любивий Валерій Дмитрович презентував свою книгу спогадів про часи війни „Мир крепить неустанно” перед учнями 6-8 класів та в присутності гостей. Школі були подаровані книги Любивого В.Д., чеських гостей і від спілки „Пошук”.

«  Липень 2017  »